Про курс


ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ !

Вітаю Вас на курсі дистанційного навчання!
Якщо Ви потрапили на цю сторінку - Ви рухаєтесь у вірному напрямку і все у Вас буде добре.
Курс дистанційного навчання з професійно-технічної підготовки призначений для користувачів, які навчаються за професією електрогазозварник 2-го та 3-го кваліфікаційних розрядів. Всю інформацію про курс та програмою оволодіння компетенціями Ви знайдете саме тут.
Даний курс буде також корисним та стане у пригоді викладачам та майстрам виробничого навчання.

Навчайтеся та навчайте!

Гарного всім настрою та приємної подорожі по курсу!

З повагою,
Ігор Голумбйовський


з предметів професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок
1. Використання сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій).
2. Надання можливості самостійного освоєння навчального (досліджуваного) матеріалу.
3. Консультаційний супровід у процесі навчальної (дослідницької) діяльності.
4. Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Мета та призначення курсу дистанційного навчання
1. Отримання знань та окремих елементів умінь з метою оволодіння загальнопрофесійними та профільними (фаховими) компетентностями з питань: підготовки до виконання і закінчення зварювальних робіт; забезпечення безпечної і безаварійної роботи устаткування; виконання робіт з зварювання простих деталей, вузлів і конструкцій; технології зварювання і наплавлення простих та середньої складності деталей; технології кисневого і плазмового різання простих та середньої складності деталей та технології ручного дугового повітряного стругання простих та середньої складності деталей через інтерактивну взаємодію викладача (майстра виробничого навчання) та здобувачів освіти на відстані з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).
2. Оволодіння знаннями та уміннями відповідно до вимог кваліфікаційних характеристик електрогазозварника 2-го та 3-го розрядів, їх формування та розвиток.

Програма (компетентності) курсу дистанційного навчання
ЕГЗ-2
    Курс дистанційного навчання з предметів професійно-теоретичної підготовки передбачає оволодіння загальнопрофесійними та профільними (фаховими) компетентностями за професією електрогазозварник 2-го розряду впродовж 2-го курсу навчання в обсязі 150 годин та охоплює наступні компетентності:
1. ЗПК.3 - Основи матеріалознавства - 6 годин.
2. ЕГЗ-2.1 - Підготовка до виконання і закінчення зварювальних робіт - 30 годин.
3. ЕГЗ-2.2 - Забезпечення безпечної і безаварійної роботи устаткування - 42 години.
4. ЕГЗ-2.3 - Виконання робіт з зварювання простих деталей, вузлів і конструкцій - 72 години.
ЕГЗ-3.1
    Курс дистанційного навчання з предметів професійно-теоретичної підготовки передбачає оволодіння загальнопрофесійними та профільними (фаховими) компетентностями за професією електрогазозварник 3-го розряду впродовж 3-го курсу навчання в обсязі 44 години та охоплює наступні компетентності:
1. ЕГЗ-3.1.1 - Технологія зварювання і наплавлення простих та середньої складності деталей - 8 годин.
2. ЕГЗ-3.1.2 - Технологія кисневого і плазмового різання простих та середньої складності деталей - 16 годин.
3. ЕГЗ-3.1.3 - Технологія ручного дугового повітряного стругання простих та середньої складності деталей - 20 годин.

Загальні інструкції до курсу дистанційного навчання
    Курс з предметів професійно-теоретичної підготовки (оволодіння компетентностями) включає:
1. Вхідне тестування з базових знань, загальнопрофесійних та профільних (фахових) компетентностей.
2. Опрацювання питань тематики уроку та в цілому курсу з професійно-теоретичної підготовки за матеріалами конспекту, презентації, інструкційно-технологічної картки, відео, плакатів, посилань тощо.
3. Конспектування матеріалу в зошиті, опрацювання тестових та інших завдань.
4. Надсилання матеріалів для перевірки на платформу classroom.
5. Підготовку до наступного заняття курсу за питаннями теми уроку.
6. Виконання чітких вказівок викладача (майстра виробничого навчання) щодо оволодіння курсом дистанційного навчання.
7. Ознайомлення з новинами, оголошеннями та іншими матеріалами в розділі Головна.
8. Атестацію з предмета (компетенції) та в цілому курсу професійно-теоретичної підготовки. 

Посилання на платформи clasroom:




Очікувані результати по завершенню курсу дистанційного навчання:
ЕГЗ-2

    1. Завдання та обов'язки. Виконує  ручне кисневе різання  та різання  бензорізальними та газорізальними  апаратами стального легковагового  і важкого брухту. Виконує ручне дугове, плазмове, газове автоматичне і напівавтоматичне зварювання простих  деталей, вузлів  і  конструкцій  з вуглецевих сталей. Виконує  кисневе і плазмове прямолінійне і криволінійне різання в нижньому і вертикальному положеннях  зварного шва металу простих і середньої складності деталей з вуглецевих сталей за  розміткою вручну, на переносних стаціонарних та плазморізальних машинах. Прихвачує деталі, вироби конструкцій у всіх просторових  положеннях. Готує вироби, вузли  та  з'єднання  під  зварювання.  Зачищає шви після зварювання та різання. Забезпечує захист  зворотної сторони зварного шва в процесі зварювання в захисних газах. Наплавляє прості невідповідальні деталі. Усуває раковини і тріщини в простих деталях,  вузлах,  відливках. Підігріває конструкції і деталі під час правлення. Читає прості креслення. Готує газові балони до роботи. Обслуговує переносні газогенератори.
         Повинен знати: загальні відомості про будову і принцип дії електрозварювальних машин і апаратів для дугового  зварювання змінного і постійного струму, газозварювальної і газорізальної апаратури, газогенераторів, електрозварювальних автоматів та напівавтоматів, кисневих і ацетиленових балонів, редукувальних приладів і зварювальних, які обслуговує; правила користування паяльниками, редукторами, балонами, які застосовує; ння, правила забезпечення захисту під час зварювання в захисному газі,  види зварних з'єднань і типи швів;  підготовку кромок виробів для зварювання;  типи обробок та позначення зварних швів на кресленні; основні властивості електродів, зварювального металу і сплавів, газів  та  рідин,  які  застосовує  під час зварювання; залишковий тиск газу в балонах, який допускається, призначення і марки флюсів, які застосовуються під час зварювання; залишковий тиск газу в балонах, який допускається, призначення і марки флюсів, які застосовуються під час зварювання; призначення і умови застосування контрольно-вимірювальних приладів; причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання;характеристику газового полум'я, габарити брухту за  Державним стандартом.

ЕГЗ-3.1
1. Завдання та обов'язки. Виконує ручне дугове, плазмове, газове зварювання,  автоматичне  і  напівавтоматичне  зварювання  простих деталей та конструкцій вузлів з конструкційних сталей, кольорових металів  і  сплавів  та  середньої складності деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів із вуглецевих сталей у всіх положеннях шва, крім стельового. Виконує кисневе плазмове прямолінійне  і криволінійне  різання  в  різних  положеннях металів,  простих  і середньої складності деталей із вуглецевих  та  легованих  сталей, кольорових  металів і сплавів за розміткою вручну на переносних, стаціонарних і плазморізальних машинах у всіх положеннях  зварного шва. Виконує  ручне  кисневе різання і різання бензорізальними і гасорізальними апаратами на задані розміри з виділенням  відходів кольорових металів та зі зберіганням або вирізанням вузлів і частин машин.  Виконує ручне дугове повітряне стругання простих і середньої складності деталей з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів в різних положеннях. Наплавляє раковини та тріщини в деталях, вузлах і відливках середньої  складності. Виконує попереднє і супроводжувальне підігрівання під час зварювання деталей з додержанням заданого режиму. Читає креслення середньої складності деталей, вузлів і конструкцій.
     Повинен знати: будову електрозварювальних та плазморізальних машин, газозварювальної апаратури, автоматів, напівавтоматів та пдазмотрона, які обслуговує; вимоги до зварного шва та поверхонь після  повітряного стругання; способи підбирання марок електродів залежно  від  марок  сталей;  властивості і значення обмазок електродів; будову зварного шва;  способи їх випробування і види контролю; правила підготовки деталей і вузлів під  зварювання  та заварювання; правила підбирання режиму нагрівання металу залежно від марки металу та його товщини; причини виникнення внутрішніх напруг та деформацій у виробах, які зварює, і заходи щодо їх запобігання; основні технологічні прийоми зварювання і наплавлення деталей  із різних сталей, чавуну,  кольорових металів і сплавів, режим різання  та  витрачання  газів   під   час   кисневого   та газоелектричного різання.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Виховна година

     29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут . Саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів б...